Matbaa Eğitim Forumu  

Geri git   Matbaa Eğitim Forumu > MATBAA EĞİTİM - GENEL > Forum Kuralları

Forum Kuralları Matbaa Forum - Forum Kuralları

Legend:   Active Tags   Preferred Tags   
Tag Cloud   (Top 25 Tags)
ambalaj açık tonlar banyo baskı baskı altı ciltleme grafik içine ek ve üzerine ek kabartma ve çukurlaştırma kalıp kauçuk kazan kenar yaldız baskı klişe merdane oluklu mukavva perforasyon tarama grafiği termografi tramlar tırtıklı kenar vektörler vernikler yan kâğıtlar üst üste baskı

Etiketler
Yok

Forum Kuralları [Lütfen Okuyunuz]

Forum Kuralları

Seçenekler Stil
Alt 09-06-2008, 12:11   #1
webmaster
Administrator

webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
webmaster is on a distinguished road
Standart Forum Kuralları [Lütfen Okuyunuz]

1- Matbaa Forum'un kuruluş amacı karşılıklı " BİLGİ PAYLAŞIMI " 'dır.

2- Üye olurken uygunsuz isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, imzada ticari reklam yapmak yasaktır.

3- Üye kayıt işleminde Form doldurma işlemi gerçekleştikten sonra, sisteme girip mesaj yazabilirsiniz. Mesaj yazma ve yeni başlık açma işlemi forum kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmelidir.

4- Üyeliğinizin onaylanabilmesi ve siteme giriş yapıp mesaj yazabilmeniz ya da yeni bir başlık açabilmeniz için, verdiğiniz e-mail adresinin doğru ve aktif kullanıma açık olması şarttır.

5- Kullanıcı verdiğin bilgilerden kendisi sorumludur. Sisteme kayıt olduysanız aksi hiçbir hak talep etmemeyi kabul etmiş sayılır. Söz konusu kuralları Kayıt Olma aşaması öncesinde de okumuş ve kabul etmiş bulunmaktasınız

6- T.C yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar içeren mesajlar Matbaaegitim.com forumlarına gönderilemez. Kuralı ihlal eden kullanıcı, her türlü cezai yaptırımı peşinen kabul etmiş sayılır.

7- Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için arama linkine tıklayarak Forumumuz içerisinde arama yapmalısınız. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Söz konusu açılan başlıkların silinmesi, değiştirilmesi veya taşınması Sistem Yöneticisinin inisiyatifine bırakılmıştır.

8- Forumumuzda belirli bir arşivleme sistemine geçebilmemiz ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmalıdır."Yardım, çok acele yardım, bu nedir " ile başlayan konu başlıkları seçmemeye özen gösterin.

9- Forumun dili Türkçedir. Sisteme göndermiş olduğunuz mesajlarda Türkçe karakter kullanamıyorsanız, yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için bazı harf ya da karakterleri değiştirebilirsiniz.

10- Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve Günlük Konuşma lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dahilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir.

11- Tamamı BÜYÜK harflerden oluşan mesaj yazmak ya da başlık açmak kesinlikle yasaktır ve bu mesajlar kullanıcıya haber verilmeksizin silinir.

12- Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerinden birine bildiriniz.) Forumda açılan Kategori ve Forumlar dışında, hiçbir şekilde farklı bir konudan bahsedemezsiniz. Söz konusu davranış konuyu saptırmaya yönelik olduğundan sistemden uzaklaştırılmanız kaçınılmaz olacaktır.

13- Mesajlarda ve açtığınız başlıklarda öğretici veya örnek gösterici küçük boyutlu imajlar dışında resim kullanamazsınız. Resim boyutları sayfaların açılışını yavaşlatacak kadar büyük boyutlarda olmamalıdır.

14- Mesajlarda aleni olarak reklam yapmak, herhangi bir forum altında, bir konuda diğer kullanıcıların dikkatini farklı yöne çekecek mesaj ya da mesajlar yazmak yasaktır.

15- Forum ve sistem yöneticileri ve üyelerinden mesaj veya özel mesaj ile birebir yardım istenmesi yasaktır; herhangi bir yardım sonucunda teşekkür edilmesi gereksizdir. Forumda sorduğunuz sorunun cevabını aldıysanız konu kapanmış demektir.

16- Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür girişimde bulunan kullanıcı sistemden uzaklaştırılır.

17- Sistem Yöneticisi ve Forum Yöneticilerinden Özel Mesaj yolu ile yardım istemeyiniz. Bunun için Yardım Forumunu kullanınız. Mevcut başlıklar ihtiyacınızı karşılamıyor ise yeni bir başlık açarak durumunuzu yönetime bildiriniz.

18- Veriden tasarruf etmek için, gereksiz özel mesajlarınızı lütfen siliniz.

19- Sistem Yöneticileri ve Forum Yöneticileri; yazılan yazının, konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

20- Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişiler (30 mesajdan az mesaj gönderen kullanıcılar) forum kurallarına ihlal etmeleri durumundan uyarılmaksızın sistemden süresiz uzaklaştırılabilirler.

21- Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve Forum Kuralları her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

22- Özellikle yüksek rütbeye sahip yöneticilerin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz. (Mesaj silme, mesaj düzenleme, kural koyma, vb...)

23- Her ne olursa olsun, sistem ve forum yöneticilerini küçümsemek, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek kesinlikle yasaktır.

NOT: Yukarıdaki kurallar her forumda geçerlidir. Ancak bazı forumlarda Forum Yöneticileri tarafından yazılmış " forum kuralları " olabilir. Bunlar sadece o forum için geçerlidir.

Forum kuralları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Forum kurallarını takip etmek kullanıcıların sorumluluğundadır.
webmaster isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2010, 17:05   #2
opclusive
Guest

opclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
webmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

22- Özellikle yüksek rütbeye sahip yöneticilerin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz.

Forum kuralları her an değiştirilebilir. Forum kurallarını takip etmek kullanıcıların sorumluluğundadır.
Hangi yüzyılda yaşıyoruz biz. Bu nasıl bir lisan. Bu nasıl bir anlayış. Sizi birisi fena gaza getirmiş. Neyse forumu son ziyaret edişim. Üyeliğimi iptal edeceğim yeri bulamadım. Lütfen konuya yetkili biri halletsin.

Konu opclusive tarafından (03-05-2010 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-05-2010, 17:18   #3
fatihsimsek
Administrator

fatihsimsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
fatihsimsek is on a distinguished road

Üyeliğiniz iptal edilmiştir.

Bookmarks

Seçenekler
Stil